Dešťovka - Dotace na využití dešťové vody

Nabízíme zprostředkování poradenství při řešení žádosti o dotaci v programu „DEŠŤOVKA“. V případě zájmu o bližší informace nás kontaktujte na info@primajimky.cz nebo na tel.: 777 223 318.

Získejte dotaci na Váš zahradní systém pro využití dešťové vody až 65.000,-

Od 1.10.2018 platí nové podmínky v rámci Výzvy č.12/2017 : Dešťovka II čímž SFŽP umožnil získání dotace na využití dešťové vody po celé České republice. Příspěvek nyní mohou získat vlastníci všech nemovitostí sloužících k trvalému bydlení.

 

Podporované aktivity:

1.5.B.1 – Akumulace a využití srážkových vod v segmentu obytných budov – Systémy pouze pro zálivku

Tato oblast podpory je určena pro všechny vlastníky nemovitostí určených k trvalému bydlení, za stavbu pro trvalé bydlení je možné považovat také stavby rekreačního charakteru, ovšem vlastníci jsou povinni prokázat, že stavba slouží pro trvalé bydlení. V rámci podpory můžete realizovat například podzemní akumulační nádrž, dešťovou kanalizaci, čerpadlo pro zálivku, zemní práce, …..

1.5.B.2 – Komplexní systémy pro využití srážkové vody jako vody užitkové

Podpora pro komplexní využití srážkové vody je určena pro majitele stávajících nemovitostí a novostaveb, kteří budou využívat srážkovou vodu pro splachování WC. Podmínka u stávajících staveb je využít srážkovou vodu minimálně pro splachování 1 WC, u novostaveb je povinnost splachování všech WC v domě srážkovou vodou.

 

Více aktuálních informací najdete na webových stránkách www.dotacedestovka.cz , kde naleznete podrobné informace k jednotlivým podporovaným aktivitám a zároveň kalkulačku pro výpočet výše dotace.

 

Často kladené otázky a odpovědi: https://www.dotacedestovka.cz/dotazy.html

 

Jak probíhá žádost o dotaci:

1. Výběr podporované aktivity – zvolení zda budete využívat systém pouze pro zálivku nebo zda využijete srážkovou vodu jako vodu užitkovou ke splachování WC

2. Zpracování odborného posudku – dodavatelská či projekční společnost Vám navrhne řešení využití srážkových vod a posoudí navrhovaný systém

3. Vyplnění elektronické žádosti

4. Posouzení žádosti (obvykle trvá 3 týdny)

5. Realizace podporovaných opatření

6. Doložení dokončení a závěrečné vyhodnocení žádosti

7. Rozhodnutí ministra a smlouva o poskytnutí podpory

8. Vyplacení podpory