Retenční nádrže Rewatec

Retenční nádrže jsou speciálním typem nádrže na dešťovou vodu sloužící ke krátkodobému zadržení většího množství vody, která z nádrže potom odtéká nastavitelnou rychlostí pomocí regulovaného odtoku. Používají se tam, kde by srážková voda mohla zahltit kanalizaci. Při dešti dojde k naplnění nádrže, ze které je pak voda pomalu uvolňována do kanalizace až po stanovenou hranici. Umožňují trvale držet pouze nastavitelnou část objemu nádrže (např. 50%) a přebytečnou vodu nad touto hladinou pomalu vypouští. Při objednání je potřeba stanovit odtok v l/s a množství zadržované vody v procentech objemu nádrže.

Plastové nádrže BlueLine II jsou vyrobeny z kvalitího plastu (PE-LLD) a jsou klasického válcového tvaru. Jsou k dispozici ve velikostech od 2600 do 10000 l a všechny velikosti jsou bezešvé z jednoho kusu. Předností plastových nádrží je nízká hmotnost a snadná instalace. Jímky jsou samonosné, tudíž není potřeba je obetonovávat. Jejich pojezdovost lze zajistit využitím odpovídajícího nástavce. Pro pojezd nákladním automobilem je potřeba použít i betonové skruže, které roznáší tlak mimo šachtu nádrže. Spodní voda může dosáhnout při vhodném podloží až 1/3 výšky těla nádrže. Na nádrž lze využít dotace dešťovka. Záruka na výrobní vady je při dodržení instalačního postupu 25 let.

Plastové nádrže F-Line jsou vyrobeny z kvalitího plastu (PE-LLD) a jsou ploché (nízkoprofilové). Základní modely jsou k dispozici ve velikostech od 1500 do 7500 l, které jsou bezešvé z jednoho kusu. Předností plochých plastových nádrží je oproti válcovým ještě snadnější instalace, protože potřebný výkop je nižší a užší a množství vykopané zeminy je v některých případech až o 3/4 menší. Nádrže jsou samonosné, tudíž není potřeba je obetonovávat. Jejich pojezdovost lze zajistit využitím pojezdového nástavce s poklopem.  Spodní voda může dosáhnout při vhodném podloží až do výšky těla nádrže. Na nádrž lze využít dotace dešťovka. Záruka na výrobní vady je při dodržení instalačního postupu 25 let.

Plastové nádrže NEO jsou vyrobeny z kvalitího plastu (PE-LLD) a jsou ploché (nízkoprofilové). Retenční varianty jsou k dispozici ve velikostech od 1500 do 50000 l. Výrobní technologie nádrží NEO je inspirována ulitou mořských tvorů, která je i při malé tloušťce velmi odolná vůči tlakům vody ve velkých hloubkách. Proto i nádrž NEO je při nižší hmotnosti pevnější a stabilnější, než například plochá nádrž F-Line. Předností plochých plastových nádrží je oproti válcovým ještě snadnější instalace, protože potřebný výkop je nižší a užší a množství vykopané zeminy je podstatně menší. Nádrže jsou samonosné a není třeba žádného betonování. Jejich pojezdovost lze zajistit použitím pojezdového nástavce s poklopem. Pro pojezd nákladními vozy je potřeba použít betonové skruže, které roznáší tlak mimo šachtu nádrže. Spodní voda může dosáhnout při vhodném podloží až do poloviny výšky těla nádrže NEO (u X-Line varianty do výšky těla nádrže). Na nádrž lze využít dotace dešťovka. Záruka na výrobní vady je při dodržení postupu uložení 35 let.